turné

16. července 2006 v 22:58 | Pajoulinka
UDG se dopracovali k samostatnému turné
11.03.(muzikus.cz)
UDG
UDG (foto: Tereza Pohunková)
Dnem, na který asi žádný ze členů kapely UDG nezapomene, byl 12. květen 2004. Na finálovém koncertě v Paláci Akropolis se totiž stali druhými z vítězů soutěže Coca-Cola PopStar.

Mladí, energičtí muzikanti z Ústí nad Labem po výhře nijak nezaháleli a hned v srpnu natočili ve studiu Sono Records své debutové album Ztraceni v Inspiracích. Po vydání na sebe nenechala dlouho čekat šance předvést své nové album širší škále posluchačů. Šancí jim byla turné s kapelami Wohnout a Kryštof, se kterými sjezdili většinu koutů země.
Podzim u kapely probíhal ve znamení koncertů, ať už v rámci akce Gaudeamus Igitur, nebo vystoupení s kapelami Divokej Bill a slovenskými Horkýže Slíže. Na závěr aktivního roku si kapela nadělila dárek v podobě akce nazvané Festiválek místo válek v domovském Ústí nad Labem, kam sezvala své hudební i nehudební přátele. Vytvořila tak pomyslnou příjemnou tečku a vydala se vstříc kouzlu samostatných akcí.
Guillaume Konndracki/UDG
Guillaume Konndracki/UDG (foto: udg.cz)
Po novém roce UDG ještě v krátkém časovém úseku stihli natočit v malém divadle v Žatci videoklip na píseň Piloti.

Nyní je ale čeká velká událost: první samostatné turné, které prolne celé Čechy a Moravu. Saxofonista Adam Kupera nám k tomu řekl: "Těšíme se nesmírně, zvědaví jsme velice a očekáváme pár nadšených, natěšených a ukojených fanoušků." Vyráží s nimi i jejich nová posila z Francie, kytarista Guillaume Kondracki, který se s kapelou podílel již dříve na jejich debutovém albu. Baskytarista Pavel Vrzák na jeho působení v kapele uvádí: "Myslím, že dvě kytary naší hudbě slušej a ti, co nás viděli jen s jednou kejtrou, ať nastraží uši."

Těšit se rozhodně můžeme i na překvapení, které kapela pro návštěvníky koncertů nachystala. Pavel Vrzák je pro Muzikus částečně odkryl: "Speciální překvapení rostou jak houby v lese. Jenom musíme počkat, až se trochu oteplí. Pohráli jsme si trošku s playlistem, rozmnožili ho o pár novinek a před to přede všechno složili intro. To ostatní si necháme přímo na plac."
Že se mají na co těšit jak fanoušci, kteří kapelu uvidí poprvé, tak i ti kteří už na nějaký koncert zavítali, potvrzují i jeho následující slova: UDG na festivalu Love Planet 2005
UDG na festivalu Love Planet 2005 (foto: Láďa Řehounek)
"Chtěli bychom přijet na místa, kde nás lidi už jednou viděli, a nacpat do nich trochu tý severočeský energie. Prostě jim dát to, proč na nás příšli podruhé, a těm, co nás uvidí poprvé, trošku zvednout koutky... Je to o muzice."

UDG jsou veselá energická kapela, která promění každý koncert v jedinečný zážitek a při hraní z nich přímo záři jejich nadšení a zapálení. "Vyrazíme na ně v plné sestavě a pořádně si to s nima všema užijem. Ať nikdo nelení a dorazí, vydáme ze sebe vše a z publika vysajeme životy, bude to jedna pořádna pařba," říká Adam Kupera a shrnuje tím, co se od kapely dá na jejím samostatném turné čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama